FOTO MISE: Noční fotografie

Vítám mezi námi nové fotografy konkrétně Ivana Latečku, Johnny Miřackého, Luďka Janču a fotografy s aliasem Ebon.. a sempull_tampush. Děkuji vám, že jste se k nám připojili v naší flickr foto skupině. Těší mě, že se rozrůstáme a že snímky neustále přibývají. "Dnešní" foto mise na téma noční fotografie se nám dle mého názoru vydařila, moc se mi líbí vaše fotografie, jež jste vytvořili. Ale ještě než se vrhnu k fotografiím samotným - dnes se mě Josef na twitteru zeptal, jak je to s přidáváním fotografií - konkrétně jej zajímalo, jestli může nahrát fotografie starší, které má v archivu. Mám na to následující pohled: foto mise jsou tu mimo jiné od toho, abychom každý týden alespoň jednou vzali svůj fotoaparát, fotili a byli kreativní. Pokud to nejde jinak, je možné zalovit v archivu, nicméně s rozrůstajícím množstvím fotek mají ty čerstvější přednost. To je docela fér, co myslíte? A dále už k dnešním fotografiím.

Nejvíce mě zaujala fotka Johnnyho Miřackého hlavně proto, že na již vydařeném snímku je člověk, který činí fotografii zajímavější. Líbí se mi, že jsi, Johnny, fotku převedl do černobílé. Nicméně bych snímek ořízl, abych se zbavil rušivých elementů odvádějících moji pozornost od podstaty fotografie. Také jsem omezil odlesky na sloupu vlevo (viz výše). Moc pěkná fotografie a děkuji za příspěvek. :)

 

Opět skvělá práce - tentokrát noční fotka od Pavola Parikrupy, ořízl bych ale fotografii, a také zmírnil vinětu v rozích. Super by bylo, kdyby tam v dálce stála "silueta člověka", co? :)

 

Moc se mi líbí i Romanova fotografie Nitry v noci. Fotku bych ale více ořízl, poněvadž předtím se moje oči více zaměřovaly na prázdnou oblohu nad městem. Také jsem nastavil vyvážení bílé na "fluorescent", upravil kontrast a lehce ztmavil zejména noční oblohu. Jinak se mi fotka moc líbí. Hvězdičky vytvořené vyšší clonou = moc hezký detail. :)

 

Úžasná fotografie - kompozičně, světlem, zrnem resp. šumem, černobílým post processingem, ... Možná bych nepoužíval černý okraj, ale chápu, že někomu se to může líbit. To, že se hvězdy točí kolem levého horní ho rohu je skvělé.

 

Super noční scéna Davide! Fotku bych lehce ořízl a převedl na monotónní sépii. Moc se mi líbí místo, které jsi vybral. Tvoje interpretace vůbec není špatná, moji verzi jsem pouze přidal jako možnou alternativu, kterou preperuji o něco více. Ta zatáčka je klíčová - hezky viděno.

 

Měsíc a rozmazané mraky dělají pro mě tuto fotografii zajímavou a moc se mi líbí, poněvadž to činí snímek fotografa vystupujícího pod aliasem sempull_tampush více dynamický. Červená linie v pozadí je hezká "tečka" za zatáčkou (snad mi rozumíte, jak to myslím :) ). 

 

Hpnvsn - hej pane, to je super a vtipný noční autoportrét! :) Upravil jsem vyvážení bílé a trochu tě tam zvýraznil a vyretušoval tu tečku nad druhou lampou zleva. Díky moc se výborný nápad a snímek. (Detail: možná bych příště nezahrnul světelný billboard vpravo.)

 

Matěji, s tvojí fotografií jsem si prostě nemohl nepohrát. :) Pokusil jsem se jí dát takový starší nádech, zjedndušil jsem si a zesvětlil řidičův obličej. Nevím přesně čím to je, ale moc se mi tvoje fotka líbí, možná je to také proto, že natočení fotoaparátu na stranu fotku udělalo dynamičtější a přidalo na jí to hodnotě. (Doufám, že jsi dočasně neoslepil řidiče... :D )

 

Moc všem děkuji. Doufám, že vás téma této foto mise bavilo a že jste třeba vyzkoušeli nebo přišli na něco, s čím jste předtím neměli moc zkušeností. Já jsem bohužel nestihl jít v noci ven a něco vyfotografovat, nahrál jsem ale na můj flickr photostream fotku, která vznikla v noci, ale není to úplně noční snímek :), nicméně se hodí na téma naší příští foto mise. Čekáte malbu světlem? Bude! Ale rozhodl jsem se o odložení light-paintingu o týden, protože je to téma velmi podobné tomu dnešnímu a já bych rád abychom si foto mise více zpestřili - aby nebyly monotónní. Jaké že bude téma? Pokud mě sledujete na twitteru, možná jste si všimli, že jsem odkazoval na fotografie, které měly společnou jednu věc a to červenou barvu. Moc mě to zaujalo a říkal jsem si: "To by bylo super téma na foto misi." Tento týden tedy vyhlašuji téma ČERVENÁ. Už teď se teším na vaše červené fotky.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Facebook" a "Twitter" tlačítek, pokud se vám články líbí.