Moudro o fotografování aneb Nečekejte, že to přijde samo

Asi před týdnem fotograf Chase Jarvis pořádal další z jeho online rozhovorů chasejarvisLIVE s lidmi z oboru umění a fotografie. Tentokrát si pozval fotografku fotící pro National Geographic jménem Penny De Los Santos a Barnabyho Dorfmana, který je CEO online encyklopedie o jídle foodista.com

 

Třebaže se interview převážně týkalo tématu fotografování jídla, tak v jeho průběhu zazněl i příběh Penny o tom, jak se stala fotografkou pro časopis National Geographic. Věřím, že její příběh oslovil nejednoho fotografa, který interview sledoval. Patříte mezi ty, co rozhovor nestihli nebo o něm ani nevěděli? Nevadí, Chase vždy publikuje záznam, který, jak jste si jistě všimli, je součástí i tohoto článku.

 

A čím, že Penny oslovila mnohé z nás fotografů? Pronesla větu tak jednoduchou a zároveň tak důležitou, čímž každému, kdo se chce prosadit ve focení, dala resp. připomněla, že má naději. Řekl jsem si, že se s vámi musím to její větu podělit v dnešním příspěvku. 

 

"You are never gonna get that great assignment, you have to give yourself that great assignment!"

 

Neboli, nečekejte na to, že za vámi přijde někdo, kdo vám dá ten skvělý úkol nafotit to, co si přejete ze všeho nejvíc. Ale dejte sami sobě ten skvělý foto úkol! Buďte mužem či ženou činu a neseďte jen tak na zadku a nečekejte, že to samo přijde za vámi. (naprosto s takovým přístupem souhlasím)

 

A co vy? Máte ve své kapse také nějaké to moudro o fotografování? Podělte se s námi o něj v komentářích pod tímto článkem a podpořte tak naši rostoucí komunitu fotografů!