FOTO MISE: Nebojme se odmítnutí aneb lepší fotky každý týden

foto-mise-odcloneno-01

Byl jsem mile potěšen zjištěním, že máme zájem o vzájemné pomáhání si na cestě k lepší fotografii. Založil jsem tedy pro nás flickr skupinu odcloněno.com kam můžeme a (jak doufám) všichni budeme přidávat naše fotografie a každý týden diskutovat naše výtvory zde na webu.

Myslím, že bychom mohli zvládat zde každou středu zadat téma, do pondělí do večera nahrát na flickr a přidat do naší skupiny nové fotky a ve středu diskutovat resp. konstruktivně kritizovat a chválit naše výtvory. A samozřejmě také zadat nové téma na další týden. Je to reálné? Zvládneme to?
Ve flickr skupině jsem povolil i možnost diskuze, abychom mohli diskutovat různá témata týkající se fotografování, klást si otázky, navrhovat nová témata na příští týdny a hlavně hlasovat o výběru 1-5 fotografií pro konstruktivní kritiku, rady a chválu sem na odcloněno.com web.

 

Až se budete připojovat ke skupině, nelekejte se pravidel, které jsem tam vypsal. Jsou nutná pro ochranu nás autorů fotografií a také pomáhají předejití případným nesrovnalostem s publikováním fotek zde na blogu.

Teď už chybí jen zadat téma a začít fotit, že?! Jak téma zpracujete je jen a jen na vás a není důležité jestli použijete tu nejlepší a nejdražší zrcadlovku nebo foťák v telefonu. Podstatná je umělecká kvalita fotografie. Tentokrát jsem vybral téma já sám, ale na příště budu rád, když se na výběru budete také podílet v diskuzi "Téma příští FOTO MISE" na flickru.
Ještě jedna důležitá věc: cílem těchto foto misí je fotit a ne hledat v archivu již vyfocených snímků.
A abych vás dále nenapínal, téma naší první foto mise je: "V jednoduchosti je krása". 


Uzávěrka pro přidání fotek na téma "V jednoduchosti je krása" do flickr skupiny je pondělí 4.října 2010 ve 22:00 hodin. S chutí do toho!