Podstatou fotografování je drahé vybavení!

tanec-fotografie-foceni-odcloneno

Minulý týden jsem zhlédl britský film o tancování, týmovém duchu, kreativitě a vzájemném porozumění jménem Street Dance 3D. Na filmy o tanci se dívám rád, poněvadž jsou plné velmi talentovaných lidí a nápadů např. pro focení skupin lidí. Na filmových serverech je hodnocen spíše průměrně. Co si budeme povídat, s filmy na téma pouličního tance se v poslední době roztrh pytel. Nicméně jsem rád, že jsem konkrétně tento viděl.

 

Parta street tanečníků se pokouší vyhrát britskou národní soutěž ve street dance, ale nemají kde zkoušet. Pak se jim ale podaří domluvit se s Helenou, členkou vedení přední baletní školy, že mohou využívat jejich prostory zdarma pod jednou podmínkou - musí zahrnout jejích 5 nejlepších studentů baletu do jejich sestavy.

 

Přes původní posměchy se tanečníci stmelují a jednoho dne vezme Helena "kapitánku" street party Carly na balet. Po představení se Helena zeptá: "Tak co tomu říkáš?" Carly je plna dojmů a povídá: Bylo to beze slov, ale přesto mně jako každému v hledišti bylo jasné, o co jde.

 

Samozřejmě! Tanec je o tom, že máš pódium a máš obecenstvo. Co chceš, aby diváci v průběhu představení prožívali, je na tobě. Řekla jí Helena.

 

Moc se mi líbí, co obě řekly. Velmi dobře se to dá použít i pro popsání tvorby nás fotografů - naše konečné dílo je také obvykle beze slov a třebaže naši diváci nemusí subjekt na fotografii znát, něco cítí, dokáží se vžít do dané situace, uvědomí si, co zapomněli etc. Tedy pokud jsme vytvořili dobrou fotku. :)

 

Chtěl jsem se s vámi o Heleninu větu podělit, protože si myslím, že velmi dobře popisuje podstatu fotografování, třebaže si mnozí myslí, že podstatou skvělé fotografie je brašna plná nejdražších, největších a nejúžasnějších zrcadlovek a objektivů.

 

 

Máme internet a máme obecenstvo, to ostatní je na každém z nás!