Craft & Vision aneb foto rady za babku

Už posledních několik měsíců si nemůžu vynachválit online vydavatelství elektronických knih pro fotografy Davida duChemina jménem Craft&Vision. Věřím, že Davida není nutné představovat, ale pokud byste ho neznali, doporučuji navštívit jeho blog PixelatedImage.

Ale abych se vrátil zpěk e-knihám. Jedná se o v průměru o 40ti a někdy až o 100 stránkové PDF a iPAD knihy, které jsou naplněny od začátku až do konce cenými informacemi o fotografování, které by často mnoho z nás ani nenapadly. Čtyřiceti stránková kniha, to není kniha, to je sešit, říkal jsem si poprvé. Nicméné po přečtení první knihy mi šla hlava kolem. Tolik informací, které David dokázal vložit do 40 stránek by se dalo rozepsat do 200 stránkové knihy, ale proč čtenáře zdržovat, že?!

Elektronické knihy od Davida duChemina se pyšní nejen svým obsahem, ale také jejich grafickým zpracováním. Není to pouze černý text na bílém podkladu a nic víc, ale téměř každá stránka je doplněna o vysoce kvalitních fotografie, které dovysvětlí, co se slovy vyjádřit nedalo. Každá kniha tedy nabízí mnoho rad k nezaplacení, nápadů a vizuální stimulací oka fotografa.

Nabídka knih je rozsáhlá a neustále se rozšiřuje. Já bych vám rád doporučil tuto knihu TEN, jejíž podnázev slibuje zlepšení se v umění fotografování bez nakupování foto vybavení. Nejen, že vám v knize TEN David poradí, ale vás zapojí do kreativních cvičení pro snadnější implementaci nabytých tipů a rad do praxe. Další skvělá kniha je Vision is Better. Jedná se o sbírku nejlepších článků z Davidova blogu v jednom přehledném balíčku.

Máte zkušenosti s Craft&Vision či jinou službou? Jaká je vaše nejoblíbenější e-kniha (i odjinud)?