Focení, názory, filozofie fotografie, ... aneb o čem si zde zanedlouho přečtete.

Vítejte na odcloněno.com, mém novém webu/blogu o fotografování! Na úvod, bych rád začal tím, o čem tento blog nebude. Nechci se zde dlouhosáhle rozepisovat o technických specifikacích nových fotoaparátů, objektivů, blesků, etc. poněvadž takových informací je internet plný a například na fotografování.cz to zvládají velmi dobře v češtině a na dpreview.com v angličtině. Tudíž pokud hledáte nejnovější informace o minimální ostřící vzdálenosti, distorzi, ostrosti objektivu v krajích, sync speed nových DSLR fotoaparátů apod., doporučuji jeden ze zmíněných webů.

Tak a teď, když půlka z vás odešla, pojďme si říct, o čem si zde přečtete. Rád bych zde publikoval převážně mé názory na svět kolem fotografování, mé osobní zkušenosti s focením různých žánrů fotografie (fine art, portréty, promo, ...), s "business" stránkou, online propagací fotografií, s používáním twitteru atd. Také věřím, že mě často... více než obohatíte svými komentáři či emaily, mnohé nevím a stále nalézám něco nového (asi jako každý z nás, že?!).

Hlavním důvodem pro založení tohoto webu o focení je, že preferuji sdílení informací a vzájemné si pomáhání před hrou na mistra světa, který si na první překážce vyláme zuby. Také rád píšu články o "filozofii" fotografování, vidění resp. oku fotografa. Určitě se zde setkáte s doporučeními na zajímavé články, výstavy, filmy, knihy, služby pro fotografy apod. 

Proč se nehodlám příliš zabývat vybavením?

Ve fotografii je pro mě výzbroj až na druhém místě, jelikož ve své podstatě a v určitý časový okamžik si  každý může koupit či půjčit Canon 1D Mark IV, Nikon D3, L-kové objektivy od Canonu, Profoto světla, či 300 Speedlite SB-900 blesků jako Joe McNally, ... Nicméně opakovaně skvělých výsledků s touto špičkovou technikou bez znalostí, praxe a oka fotografa težko udělá. Jak říká David duChemin: "Gear is good, vision is better." neboli "Výzbroj je dobrá, zrak(vidění) je lepší." a tím se snažím řídit. Samozřejmě si uvědomuji, že kvalitní výzbroj nás fotografy dokáže v extrémních situacích podržet a mnohdy i zachránit.

přihlašte se zdarma k RSS odběru novinek, ať nezmeškáte žádný nový článek zde! Nepoužíváte RSS čtečku? Použijte Twitter! Nebo využijte facebook stránku pro novinky a odkazy na nové články!

Děkuji za návštěvu a těším se na Vaše komentáře a Vaši příští návštěvu!

Michal Fanta

P.S.1 Kdo jsem? Více info zde

P.S.2 Angličtina pro vás není problém? Navštivte mě také zde: michalfanta.com