FOTO MISE: Sníh

Ani nevíte, jakou jste mi všichni udělali radost, když jsem v průběhu týdne sledoval, jak fotografie na téma sníh na flickru přibývají. Dále vítám nové fotografy v naší skupině - Petr a.k.a. puchal, David Nogol a.k.a. dadajax, Tomáš Kolarik a.k.a. Kolacisko, jsem rád, že jste se do foto mise zapojili a doufám, že mezi nás přijdou další skvělí fotografové. 

Tentokrát jsem opravdu těžko vybíral, které fotky zde dneska vystavit, vaše hlasy v diskuzi mi pomohly, ale přesto jsem musel dlouho rozhodovat - asi do 2:00. Nakonec jsem se rozhodl, že jako sněhu napadlo hodně, fotografií bude taky dneska hodně resp. více než obvykle.

Nejvíce, podobně jako vám, co jste hlasovali, se mi líbí fotka Rudolfa Vlčka (nahoře). Její jednoduchost a výborná kompozice je hlavním důvodem, proč se mi fotka líbí, Viněta už jen dotváří atmosféru.

Portréty Petra Vyšohlída mě vždy okouzlí převážně atmosférou, kterou je Petr vždy schopen vytvořit. Nicméně u tohoto portrétu s názvem White Silence II, bych změnil kompozici snímku. Před tím, než bych zmáčkl spoušť, udělal bych krok či dva doprava či doleva, abych se zbavil kmenu stromu na pravé straně slečny a velkého kusu bílého sněhu nad její hlavou. Dle mého názoru až příliš pozadí soupeří o pozornost s pohlednou slečnou. Pak bych ještě udělal malý krok dopředu. Nicméně teď už takové změny těžko uděláme, a tudíž jsem fotografii ořízl a lehce ztmavil bílý sníh, aby se divákovo oko soustředilo více na slečnu a méně na pozadí. Krásná fotografie!

 

Tak moc jsem chtěl následující fotografii Against the Trees nazvat dokonalou, ale pak jsem si všiml, že osobě táhnoucí sáňky "roste" strom z hlavy. Je to ale jenom malý detail. Jinak se mi fotka Pavola Parikrupy moc líbí. Už je to chvíle, co jsem byl tažen na sáňkách. :)

 

Petr Klabal vyfotil jednoduchou moc pěknou fotku, líbí se mi, že jsi Petře, nezapomněl na detail a že na fotce je vidět struktura vloček přimrzlých k pletivu. Super kontrast a expozice! Malý detail z pravého i levého horního rohu jsem odstranil sníh.

 

Fotka Snow Street Petra vystupujícího pod aliasem puchal na flickru zaujala mé oko hlavně díky osobě na cestě. Mám fotografie podobného stylu rád, protože cesta je pro mě symbolem pokroku. A vždy mi připomene, že mnohokrát nejde o samotný cíl, ale právě o cestu, po níž jsme šli. Nicméně když se na snímek podívám subjektivně objektivním okem, tak mé oko od cesty odvádí mezera mezi stromy nahoře uprostřed. Snímek jsem tedy ořízl a kráčím dál.

 

Po pravdě řečeno, když vybírám fotky, sem na web, nekoukám se na jméno fotografa, ale hlavně na fotku a hle tvorba Pavola Parikrupy je zde dneska podruhé. Když jsem, Pavole, tvou fotku "Cold" uviděl poprvé, říkal jsem si, nahoře je moc místa, odvádí mi to oko od slečny na snímku, ořízl jsem tedy a přidal dva černé pruhy pro dojem filmové scény - nemohl jsem si pomoct. :) Jinak název fotky a atmosféra, kterou jsi zachytil jdou k sobě perfektně!

 

Prvně, když jsem si prohlížel fotku fotografa hpnvsn, jsem hledal, co čem fotka vlastně je. Poté, co jsem ji převedl do černobílého provedení a sloupy Čechova mostu přestaly soupeřit o pozornost s malým sněhulákem - smějícím se na pražskou právnickou fakultu, 5 minut jsem se smál. Skvělá práce! (také jsem trochu řezal)

 

Milý Davide Nogole, klobouk dolů, když jsem v pondělí chodil v padajícím sněhu po Staroměstském náměstí, abych načerpal (po hřebíčku vonící) vánoční atmosféru, viděl jsem přesně to, co jsi vyfotil. Rozhodl jsem se z fotky vytvořit záběr z filmové scény, nemohl jsem si opět pomoct. Opravdu skvěle jsi zachytil atmosféru - WOW! Ale fotku jsem také ořízl proto, že si myslím, že nahoře nad slečnami je příliš mnoho místa a koukám spíše za ně, než na ně. Co myslíš?

 

Kamile, díky moc za kupu smíchu, kterou jsi mi nadělil! Cyril a Metoděj vypadají, jak kdyby je někdo zrovna... :D OK, nebudu dětinský a řekněme tedy, že tvoje fotografie je velice vtipná! Nemám výhradu - super perspektiva, kompozice i počasí. Do přehledu všech foto misí dávám většinou jenom tu titulní, dnes tam bude i ta tvoje.

 

Málem jsem zapomněl, Petra a.k.a. Ptáče také přidala několik fotek na téma sníh do flickr poolu. Její fotka je další ke které nemám výhradu. Moc se mi líbí, že nám Petra nechala místo na přemýšlení svou jednoduchou ale přitom tak komplexní fotografií.

 

Moc všem děkuji za účast, doufám, ale spíše věřím, že vás téma sníh bavilo a že jste se mnohému naučili při focení sněhu. Vážím si všech fotografií a fotografů, i těch, co nejsou zde a jsou na flickru.

 

Téma na příště? Inspiroval jsem se u hpnvsn: MINIMALISMUS

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Věděli jste, že máme také novou stránku na facebooku? Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno

Využijte také prosím "Like" a "Tweet" tlačítek, pokud se vám zde články líbí.