FOTO MISE: Pohoda

Já mám vždycky takovou radost, když si každé úterý večer prohlížím všechny fotografie ve flickr poolu. To si možná ani neumíte představit, i když možná že umíte protože soudě podle fotografií, které tvoříte máte super fantazii. 

Katko, tvoje fotografie je absolutně skvělá! Moc se mi líbí kompozice, volba černobílého provedení pro zvýraznění tvarů a zjednodušení scény, perspektiva v úrovni rypáčku a úsměv na tváři prasete, světlo a ostrost, kde má být etc. Pohoda z tvé fotky přímo sálá. Výborná práce. 

 

Pokaždé, když se na Rudolfův portrét pohody podívám, směji se. :) Skvělý nápad! Nejsem si jist, že je to vánoční pohoda či parodie na vánoční pohodu, ale ať je to tak či jinak moc se mi to líbí.

 

Četl jsem tvůj příspěvek v diskuzi na flickru Lumíre a musím říct, že jsi téma zvládl skvěle. Fotku jsem trošku vizuálně zjednodušil, ale hlavní koncept, kompozice, nápad a vtip je výborný!

 

Výborná práce s hloubkou ostrosti. Jeho výraz a gesto je také super! Nicméně kompozičně bych fotku příště vytvořil trochu jinak, pokusil bych se, aby subjektu nerostly prkýnka z hlavy a také aby měl více světla v očích. Pokusil jsem se fotku zjednodušit ořezem a upravit kompozici. Celkově moc hezká atmosféra. :)

 

Pohoda a láskou naplněné Vánoce je to, co vidím při pohledu na tuto fotografii. Přidal jsem vinětu pro zdůraznění subjektu na fotografii a aby nesoupeřila tolik s pozadím o divákovu pozornost. Také jsem trochu upravil vyvážení bílé a ořez. Detaily, jinak je to super snímek Petro.

 

Konečně vytoužená pohoda v parném létu v lavoru ve stínu. :) Dle mého názoru vrchní část fotografie soupeřila o mou pozornost s pejskem, a tak jsem lehce řízl a přidal jemnou vinětu.

 

Moc vám všem děkuji za participaci, moc si jí vážím. Přemýšlel jsem, jestli téma neprodloužit na příští týden, ale nakonec jsem se rozhodl tak úplně neučinit. Jak "hpnvsn" poznamenal,  za pár dní bude konec roku, všude mnoho světel, ohňostrojů, radosti, ... Pojďme tedy fotografovat SILVESTR - OHŇOSTROJE, RADOST, POHODU, ... Možná by bylo zajímavé udělat si takovou sbírku fotografií zachycujících řekněme 31.12. 2010 a 1.1.2011 ať už je to jakákoliv fotka, ale vyfocená v jednom z těchto dvou dní. Možná by se z toho mohla stát taková tradice - dokumentování přelomu roku, že?! Co vy na to přátelé a kamarádi?

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Věděli jste, že máme také novou stránku na facebooku? Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno


Využijte také prosím "Like" a "Tweet" tlačítek, pokud se vám články líbí.