FOTO MISE: Předvánoční atmosféra

Foto mise na téma předvánoční atmosféra sice neměla moc příspěvků, ale přesto mám z tohoto týdne radost. Zapojili se noví fotografové Katka Samková a Lumír Balhar, které mezi námi srdečně vítám a doufám, že jejich fotky uvidíme pravidelně. Dnešní výběr jsem se rozhodl udělat téměř výhradně podle vašich preferencí, které jste dneska projevili v diskuzi na flickru (Jaroslave, děkuji za založení dnešního "threadu"). 

Nad fotografií Red and Gold Katky S. jsem dlouho přemýšlel, jestli ji zvolit nebo nezvolit na "titulní stranu". Má úžasné barvy a krásný bokeh, ale na druhou stranu mi přijde kompozičně neutěšená, rád bych viděl ty svislé "čáry" souběžné s pravým okrajem foky a ta dvě bílá místa odvádí pozornost od ozdob (ta nezaostřená tak téměř není vidět). Nicméně když strávím hodinu přemýšlením nad nějakou fotkou, něco na ní zřejmě bude. Možná kdyby tam alespoň jedna z ozdob byla celá, fotka by byla více stabilní. I když je pravda, že zadání bylo PŘEDVÁNOČNÍ atmosféra a ta je často lehce chaotická, že?! :) Skvělá práce Katko.

 

Moc se mi líbí fotografie Pavola Parikrupy, kterou jsem si dovolil poupravit (ořez, "vyklonování" rušivých míst). Fotka mě zaujala hlavně svou jednoduchostí, třebaže není úplně přímočará. Na první pohled není jasné, že jde o vánoční resp. předvánoční snímek, ale čím déle se dívám, tím více vidím intimní předvánoční atmosféru v ulici. Jako vždy super fotka.

 

Létající andělíček také od Katky se mi také moc líbí, ale abych byl upřímný, ruší mě příliš mnoho hodně světlých míst uprostřed snímku a ozdoba vpravo nahoře, které odvádí pozornost od andělíčka a jeho hvězdy resp. od příběhu, který fotka vypráví. Co se mi moc líbí je kompozice a hloubka ostrosti, kterou jsi Katko zvolila. Předvánoční i vánoční atmosféra zachycena na výbornou. 

 

BanterCZ tvoje fotka je klasická pro předvánoční dobu, jsem rád, že se taková fotka objevila ve flickr poolu. Tvoji fotku jsem ořízl (horní mezera mě rušila) a přidal jsem vinětu, myslím, že je tak lepší. Také bych vyplnil mezeru uprostřed dvěma či třemi kousky cukroví. Nad čím přemýšlím je zvolená hloubka ostrosti a místo zaostření - jestli nezaostřit radši přední kousky. Na druhou stranu ale musím říct, že když se koukám na tvoji fotku nemohu mé oči odtrhnout od sladkého pokušení - "zamknul" jsi mě na místě zaostření ve své fotce pěkně - to ti musím nechat. :)

 

Radku, tvůj pomeranč by byla dokonalá fotka, kdyby jsi použil měkčího osvětlení a také všechny zdroje měly stejnou barvu a vpravo v rohu nebyla vidět ta "čára". Detaily, já vím, ale udělaly by fotku lepší. Jinak pěkná práce.

 

Jěště dlouho poté, co jsem viděl Lumírovu fotku, jsem se smál. Super nápad! Souhlasím s hpnvsn, který psal v komentářích na flickru, že by bylo dobré světýlka rozsvítit. O technické stránce fotky bychom mohli dlouze diskutovat, ale jde mi hlavně o ocenění nápadu, o který jsi se s námi podělil. Děkuji. 

 

 

Chápu, že před Vánoci je času málo, lidí v obchodech a na silnici hodně a práce před svátky požehnaně. Děkuji moc všem, kteří si čas mohli najít a těším se i na ty z vás, kterým to tentokrát nevyšlo na příště. V duchu Vánoc vyhlašuji téma příští foto mise: POHODA

Přeji vám všem příjemné prožití svátků, pevné zdraví, mnoho štěstí, pohodu a dobré světlo. Rozhovory, foto mise a články budou pokračovat, jak jste zvyklí svátek či nesvátek. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Věděli jste, že máme také novou stránku na facebooku? Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno

Využijte také prosím "Like" a "Tweet" tlačítek, pokud se vám články líbí.