Jeremy Cowart - Help-Portrait a Kurz Experimentálního Portrétu na creativeLIVE

 
Neuplynul ani měsíc a creativeLIVE opět pořádá live foto workshop o fotografování. První dva dny bude workshop nazvaný Experimentální portrét a třetí den - v sobotu 4. prosince - hlavní Help-Portrait event, na který jsem osobně moc zvědavý hlavně proto, že příští rok hodlám uspořádat něco podobného, pravděpodobně v Praze. A věřím resp. doufám, že někteří z vás u toho budou se mnou.

Jeremy Cowart - dříve grafický designér, dnes fotograf celebrit (PrisonBreak, The Soup, Sting, Carrie Underwood, Miley Cyrus, Denise Richards, …), dnes v 19:00 na creativelive.com/live začíná foto workshop, kde bude učit jak fotografovat a experimentovat s portréty lidí, kteří často nikdy nestáli před objektivem nebo si nemohou dovolit fotografa. Celá akce vyvrcholí v sobotu 4.prosince 2010, kdy se koná už druhý ročník mezinárodního non-profit eventu s názvem Help-Portrait.

Ještě jste o Help-Portrait neslyšeli?
Help-Portrait je komunita cca 15 000 fotografů z celého světa, kteří se jeden den v roce sejdou, najdou lidi, které nalíčí, oblečou, vyfotografují, na místě vytisknou jejich portrét, věnují jim ho a udělají jim radost.

Podle toho, co jsem zatím slyšel, příběhy fotografovaných, o které se s fotografy v ten den dělí, přivedou i nejtvrdšího chlapa často k slzám. Nicméně radost, kterou mají fotografovaní ze svého portrétu a radost fotografů, že jejich subjekt má radost vytvoří nezapomenutelnou a pozitivní atmosféru. Jak říká Jeremy: "Dejte druhým důvod se usmát."
 


Chtěl jsem už tento rok začít tuto tradici i v ČR, ale bohužel mi to z časových důvodů nevyšlo. Help-Portrait se mi líbí proto, že to není jenom mávání penězi, kvůli úlevám na daních, ale den, kdy skutečně pozitivně ovlivňujeme druhé, dáváme jim důvod se usmát a oni nám. Berme to tedy tento víkend jako návod na příští rok, kdy např. v Praze budeme v tuto dobu pořádat vlastní Help-Portrait event.

Věřím, že až uvidíte v sobotu reakce portrétovaných a celkovou atmosféru, nebudete se moct dočkat příštího roku v Praze, Brně, … v ČR. Vím, že rok je dlouhá doba, ale přeci se zeptám: měli byste o něco takového zájem a chtěli byste se se mnou o takovou akci pokusit?

kde naleznete mnoho užitečných videí a informací.