FOTO MISE: Minimalismus

Mnoho skvělých fotografií a pět nových fotografů z čehož 4 noví členové byli aktivní v této foto misi, což mě moc těší. Jsem rád, že se rozrůstáme a máme tak širší pole pro inspiraci. Mezi zmíněné a nově příchozí aktivní členy patří BanterCZ, Jakub Slovák, Martin Pos a Radek Herr, které mezi námi srdečně vítám. Nicméně vážím si nás všech. :)

Tato foto mise na téma minimalismus mi trochu připomínala naši dřívější a vlastně první misi v historii odcloněno.com "v jednoduchosti je krása", což si myslím, nebylo vůbec na škodu. Víte co řekl Antoine de Saint-Exupéry: „Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy,když už nemůžete nic odebrat." Proto taková témata mám moc rád a v budoucnosti si jej v nějaké variaci ještě zopakujeme. 

A nyní již k samotným fotografiím: Nejvíce se mi líbila fotografie Davida Nogola s názvem New Day, New Story, pro kterou jste také hlasovali v diskuzi na flickru. Davide, ještě teď přemýšlím nad příběhem, který za chvíli bude na kroužkovém bloku napsán. Tvoje kompozice a bílé pozadí a volba černobílého provedení je ta správná kombinace pro vytvoření fotografie, která je jednoduchá a přitom toho říká mnohem více. Nejvíce se mi líbí poloha propisky, která tvoří snímek dynamičtější a tedy i zajímavější. Možná bych fotku lehce zesvětlil (viz nahoře) - ale to je malý detail. 

 

Dále se mi líbí fotka Romana Pastierika, který vyloučil detaily komínu i holuba tím, že z nich vytvořil siluety. Ale hlavně mě zaujal směr kterým komín kouří a směr holubova pohledu. Několik minut jsem strávil jen tím, že jsem si představoval, různé důvody, proč spolu komín a holub nemluví. (ano uvědomuji si, že jsem trochu prdlej) :) Super fotka Romane, jen jsem o chloupek srovnal horizont. 

 

Do následujícího snímku Rudolfa Vlčka bych zasáhl trochu více. Jednoduše bych jej zjednodušil vyloučením přebytečných informací, které odvádí pozornost od květu vlevo dole. Moc se mi líbí diagonální kompozice, kterou jsi Rudolfe zvolil a také kontrast fotky. Skvělý nápad!

 

A hle, koukám, že další fotka, je také Rudolfova: změnil jsem kompozici. Jinak super nápad, barvy a výborná interpretace tématu foto mise. 

Fotka Tomáše Kolárika je podobného ražení, jak Rudolfova druhá fotka, ale přitom je úplně jiná a také výborná. V tomto případě mě ale rušily siluety staveb dole. Rozhodl jsem se je tedy odstranit z fotografie ořezem a mám pocit, že tato úprava udělala snímek ještě o něco lepší a také parádní interpretací minimalismu ve fotografii. Co myslíte?

 

Petro aka Ptáče, tvoje fotka se mi také moc líbila, vzpomněl jsem si na tebe, jak ležíš v posteli s "dýbou" a zažíváš svůj "vlastní minimalismus" s knihami, teplým čajem a kapesníkem na nočním stolku. Vážím si toho, že i přes dočasnou indispozici jsi na nás nezapomněla. :) Fotografie knih se mi moc líbí, vídím v tom minimalismus, jednoduchost, ale také komplexnost. Změnil bych kompozici a také jsem fotografii lehce "zabarvil". Mám pocit, že je tak silnější.

 

Nyní: nemám pocit, že by poslední fotka, kterou jsem pro dnešek vybral, byla nutně minimalistická - alespoň vizuálně je velmi členitá a bohatá. Přesto jsem si ale nemohl odpustit ji sem nedat, poněvadž se mi moc líbí. Až na strom v pravém horním roku, který odvádí divákovu pozornost pryč z fotky nemám co vytknout. Perfektní je pes na levé straně, líbí se mi, že je zmrazen ve vzduchu, kdyby byl i ten druhý, to by bylo! :)

 

Moc všem děkuji, tento týden jsem nestačil přidat moji interpretaci našeho tématu, doufám, že mi to odpustíte. Na druhou stranu jsem si konečně vás, co máte twitter (a dali jej do fóra zde na odcloněno.com) přidal do skupiny, abych lépe mohl sledovat vaše tweety, odkazy, fotografie a prohlubovat naši interakci.

Na závěr už nezbývá, než zadat téma na příště a jít fotografovat. Co tedy budeme v dalším týdnu fotit? Petra aka Ptáče navrhovala cukroví. Rozhodl jsem to trochu zobecnit na téma: Předvánoční atmosféra.

Těším se na každou vaši fotku!

P.S. David Nogol mě v emailu požádal, abych udělal fotografie klikací. Rád jsem mu vyhověl. Ta první není klikací, aby to nepůsobilo zmatečně. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Věděli jste, že máme také novou stránku na facebooku? Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno

Využijte také prosím "Like" a "Tweet" tlačítek, pokud se vám zde články líbí.