FOTO MISE: Láhve, light painting, skleničky, ...

 

Asi nemluvím jenom za sebe, když řeknu, že Petr Klabal tuto foto misi zvládl na jedničku, že?! Moc se mi jeho fotografie líbí, ale dle mého názoru je třeba ji ještě trochu doladit. Ořízl jsem ji do formátu 3:2, čímž jsem se zbavil dolní "čáry", která příliš přitahovala moji pozornost a odváděla mě od hlavního předmětu fotografie (viz originální fotka pod textem). Dále jsem použil křivek a zesvětlil na různých místech láhev a ztmavil světelné cesty, aby láhev opravdu byla vizuálně hlavním předmětem zájmu. Jsou to malé detaily, ale myslím, že fotografii udělají lepší. Co vy na to? P.S. Petře, máš bod navíc za gumové medvídky. :)

 

 

Moc se mi líbí jednoduchá a přitom tak skvělá fotka skleničky Pavola Parikrupy. Líbí se mi, že jsi ji Pavle "pomočil". :) Nicméně osobně bych fotku dole více ořízl, protože jak jsi tam nechal kousek rozšířené nožky, odvádí to pozornost pryč z fotky. Skvělá volba černobílého provedení! Dále je tvoje fotka skvělým příkladem toho, že pravidla máme umět proto, abychom je mohli porušovat - středová kompozice tvé fotky je absolutně perfektní.

 

 

Designblok 009 fotografa hpnvsn mě zaujala hlavně proto, že jsem netušil, co to je. Dle mého názoru je kompozice trochu chaotická a také motýl se "tluče" se skleničkami. Fotku jsem ořízl na čtverec, čímž jsem se pokusil zjednodušit tvou fotku, převedl jsem ji na B&W a také jsem pomocí křivek zesvětlil skleničky oproti neonovému motýlovi, aby spolu se skleničkami vizuálně nesoupeřili. Jinak super nápad!

 

Nyní, abych byl upřímný, nemohu se rozhodnout, jestli je lepší zvýšit kontrast Rudolfovy fotografie koňaku (první fotka), nebo ji nechat, jak je (fotka druhá) - napište mi a Rudolfovi vaše názory do komentářů, prosím. Jinak se mi moc líbí kompozice tvé fotografie. I když bych možná zvyšil clonové číslo z tvého f/13 na f/22, myslím, že by cesta světla byla lépe definována. Musím říct, že se mi líbí chaotická cesta tvého světla - tak nějak to ke konzumaci alkoholu patří. :)

 

 

Romane, tvůj nápad je skvělý! Často bych nejradši také zastavil čas a vychutnal si jisté okamžiky o něco déle. Nicméně světlé místo napravo od skleničky s "kapesním časem" mě trochu ruší. Představoval bych si, aby pozadí bylo černé, čímž by se scená zjednodušila. 

 

Moc vám všem děkuji za účast, tato foto mise byla technicky náročnější, ale doufám, že jste si, stejně jako já, užili mnoho legrace při focení a vyzkoušeli něco, co jste předtím nidky nedělali (například já zkoušel fotit hořící vodu). Ti z vás, kteří četli pondělní interview, už asi tuší, jaké si dáme téma na příště, že?! Ano, přesně tak: SNÍH moc se těším na mnoho nových a skvělých fotografií!


Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.


Mimochodem, opravil jsem "Like" tlačítko - už odkazuje kam má. :)

Věděli jste, že máme také novou stránku na facebooku? Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno