FOTO MISE: Pohyb

fotografovani-blog-pohyb-fotka-01

Dneska nebudu dlouho otálet a zdržovat s úvodem. Musím to prostě říct rovnou. Fotografie Rudolfa Vlčka (traffic) mi vyrazila dech. Úžasná fotka! Moc se mi líbí zvolená perspektiva, post-processing, čtvercový ořez, směr provozu, ale i detaily jako zelená na semaforu či čekající auta naproti osvětlující přechod pro chodce. Ukázková práce!
  
Strhující fotografie Jaroslava Pekárka (Baba) mě také dostala a musím říct, že se mi tvá fotografie moc líbí, Jaroslave. Dokonce i stín tvůj a dalších lidí vedle tebe přidávají na kvalitě fotografie - nejen, že vedou divákovo oko směrem k hlavnímu momentu fotky, ale zároveň jsi dobře načasoval kroky svých subjektů, kteří v podstatě přes vaše stíny skáčou. Panning samozřejmě přidává na dynamice. Přesto bych ale přidal na systosti barev a lehce ztmavil rohy. Myslím si, že to činí fotografii živější a přináší více pozornosti k zmíněné akci.

 

fotografovani-blog-pohyb-fotka-02

fotografovani-blog-pohyb-fotka-02-original

 

Petro (teda Ptáče), musím se přiznat, že mi trvalo několik vteřin, než jsem pochopil význam tvé fotografie, ale jakmile mi svitlo, nepřestal jsem se na dalších 5 minut smát. Líbí se mi tvůj smysl pro humor a úhel pohledu na každou z našich foto misí. Vážím si tvé participace, vždy nás všechny obohatíš o perspektivu, ze které jsme dané téma naviděli. U této fotky by se mi líbilo lehce zvýšit intenzitu okolního osvětlení pro snadnější orientaci ve fotografii.

fotografovani-blog-pohyb-fotka-03

 

Fotografie Petra Klabala se mi líbí převážně kvůli čepici, která z jinak celkem statické fotografie tvoří fotku dynamickou a neobvyklou. Zajímalo by mě, jak by fotka vypadala, kdyby jsi použil delší čas expozice a ztvárnil tuto situaci stylem Jaroslava Pekárka. Také jsem se po chvilce uvažování rozhodl, že bych tuto fotku viděl raději černobílou, absence barev mě nutí více se zaměřit na to, co se na fotce děje i na výraz tvého subjektu. Moc pěkná fotka!

fotografovani-blog-pohyb-fotka-04

fotografovani-blog-pohyb-fotka-04-original

 

Jump od FrankieFotos je zajímavá fotografie, absence obličeje mi dovoluje více se zaměřit na to, co se na snímku děje. Fotografii bych ale ořízl, ten zbytek nepovažuji za významný a zbytečně odvádí moji pozornost od hlavního subjektu a dále pryč z fotografie, což je lehce kontraproduktivní.

fotografovani-blog-pohyb-fotka-05

fotografovani-blog-pohyb-fotka-05-original

 

 Nakonec jsem vybral skvělou fotografii nadaného fotografa jménem Pavol Parikrupa s názvem Hurry!, která se mi libí jak technicky, tak svým důvtipem. Puma na mikině fotografovaného je skvělým detailem, který symbolizuje mé časté pocity, které zažívám na ulici, když chvátám a cesta je plná pomalu jdoucích lidí, také bych je nejraději přeskočil! :)

fotografovani-blog-pohyb-fotka-06

 

Moc vám všem děkuji za účast. Jsem také moc rád, že počet členů neustále roste. Jinak abych řekl pravdu, mám pocit, že "Pohyb" nám všem dobře sedl. Opět jste zaplavili naši flickr skupinu skvělými fotografiemi, čehož si moc vážím a ještě jednou děkuji.

 

 

A téma příští foto mise?  "Rozbití či zapomenutí".

Popusťme uzdu naší fantazii a těším se na naše výtvory!

 

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde.
Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

 

P.S. Co říkáte na vybrané fotografie? Nezapomeňte se podělit o vaše názory! Nebojte se být součástí naší komunity! Foto mise nejsou jenom o tom, co si já myslím, ale hlavně o tom, co si myslíte vy. Ještě jedna věc: pokud napíšete, že se vám tato fotka líbí nebo nelíbí, napište, prosím, také proč, ať autor ví, na čem má zapracovat, nebo co udělal dobře.