FOTO MISE: Hra stínů

 

Hra stínů byla pro mě zajímavá foto mise a doufám, že i pro vás. Jsem moc rád, jak nám fotografie každý týden přibývají ve "flickr poolu". Vážím si vašeho času a talentu, který do foto misí vkládáte. Každý týden s potěšením procházím nové fotky a musím říct, že je skvělé vidět, jak každý z nás vidí různé věci po svém. Člověku to rozšiřuje obzor.

"15" Romana Pastierika mi připomíná práci lovce a mistra kompozice jménem Henri Cartier-Bresson, možná jste o něm slyšeli. :) Romanova fotografie se mi líbí právě pro její kompozici a symetrii linií i stínů. Moc se mi líbí i načasování chůze chodce. Chvilku jsem přemýšlel nad tím, jestli by nebylo lepší, aby byl rozkročený, ale pak jsem se rozhodl, že díky jeho holi se mi jeho pozice líbí tak, jak je. Super práce, Romane!

O práci s názvem The sun attack, nám již známého fotografa Pavola Parikrupy, jsem také přemýšlel, že bych ji vybral jako moji nejoblíbenější. Obdivuji tvé zpracování tématu. Fotografovaný mi připomíná přislušníka nějakého afrického kmenu. Z hlediska technické stránky fotografie se mi moc líbí expozice, jsem rád, že ses nebál "vypálit" jeho "válečné malování", myslím si, že to přidává na kvalitě fotky.

 

 

Rudolfe, třebaže tvoje fotografie s názvem Jungle není tak úplně hrou stínů, stejně jsem ji vybral a to proto, že mi stíny připomíná a považuji tvé zpracování za rozšíření mého pohledu na naše téma, za což ti děkuji.

 

 

Jednoduchost, krása a mnoho stínů jež tvoří texturu na za běžných okolností bílém povrchu fotografie Filipa Růžičky, se mi moc líbí. I stříbrná expozice, jíž jsi zvolil, je dle mého názoru v tomto případě perfektní. Ale co se mi líbí nejvíc je to, že vyfocený člověk jde nahoru a jeho stín dolů, což je často část na níž mnoho z nás zapomíná, když někam "lezeme". :) 

 

 

Portrét Petra Klabala: Petře, tvůj skvělý nápad na ztvárnění tématu Hra stínů potěšil mé oko a tvá hra se stínem fotografované modelky je naprosto úžasný. Jenom bych změnil kompozici fotografie. Protože tělo modelky je sice lehce, ale přesto odvrácené od objektivu, tak když je hodně na pravé straně, odvádí to mou pozornost z fotografie. Proto jsem se pokusil rozšířit místo na pravé straně a lehce tak pozměnit kompozici. Dle mého názoru je pak fotka vizuálně klidnější a já jako divák mám čas si ji prohlédnout celou. Nicméně to je jenom technická stránka fotky. Ten stín je absolutně úžasný, vždy, když se na fotku podívám, na pravé straně vidím nevinnou slečnu a na levé její alternativní já, které se už tak moc nevinně netváří. Opravdu dobrá interpretace našeho tématu!

 


 

 

Matěji, z tvé fotky mi jde hlava kolem, super nápad! Trochu jsem ji "vyčistil" od věcí, které zbytečně odvádí pozornost od lidí, jež jsi velmi netradičně zachytil. Výborná práce!

 


 

 

Moc vám všem děkuji za vaše fotografie, účast a hlasování (diskuzi na flickru) na našich foto misích. Také moc děkuji za propagaci našich misí na twitteru a facebooku. Moc si toho vážím.

Téma na příště? OBLÍBENÉ JÍDLO

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek.
Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

A co váš názor, souhlasíte s mými názory, nebo věc vidíte jinak? Prosím, přidejte váš pohled na věc.