FOTO MISE: Rozbití či zapomenutí

 

Flickr skupina se nám zaplnila rozbitými i zapomenutými a někdy dokonce oběma najednou tak, jak tomu bylo v případě fotografie Viktora a.k.a. @kaczer. Jeho práci jsem po dlouhém uvažování vybral jako snímek, který mě nejvíce zaujal a nejlépe vystihl vybrané téma. Líbí se mi, jak se tam (zřejmě ve stodole) stará, rozbitá náhodným návštěvníkem objevená škodovka krčí ve tmě, jako by se na ni už dávno zapomnělo. Moc se mi také líbí jak jsi, Viktore, užil negativního prostoru i světla. Skvělá práce!

Hodně dlouho jsem uvažoval o fotce, jenž se mi nejvíce líbí, a kterou umístit na "titulní stranu" tohoto článku. Nakonec jsem, jak už víte, vybral Viktorovu, ale další moji oblíbenou je fotografie Osvětim Petra Konečného. Když jsem ji viděl poprvé, říkál jsem si, jak se mi líbí kompozice, perspektiva, čtvercový ořez, tlumené barvy a počasí. Co mě ale dorazilo, byl Petrův dodatek "Rozbito, ale nezapomenuto". Moc se mi líbí jak jsi Petře toto naše téma zpracoval!

 

Věřím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že už se všichni každý týden těšíme na to, s čím nás Ptáče překvapí, že?! Petro, píši vám do indexu za jedna! :) Super nápad! Připadá mi to jako příslušníci (předkové) tvé rodiny, je to tak?

 

Také snímek Petry Swaczynové je moc pěkný. Zaujal mě převážně proto, že je jednoduchý, ale přesto u něj musím přemýšlet, a to se mi líbí! Parádní je stín naznačující rozbité sklo Petřiných brýlí. Super foto! Originální nápad!

 

Fotografie Petra Klabala stejně jako ostatní práce výborně vystihuje naše téma. Moc se mi líbí expozice a zvolený kontrast, ale fotku bych ořízl. Mě osobně ten přechod pro chodce odvádí pozornost od úžasně barevného domu. Nicméně mám jeden dotaz: Petře, kde se tento dům nachází?

 

WV GOLF fotografa Ondřeje Machálka mě donutil udělat něco, co jsem nikdy předtím nezkusil, za což ti Ondřeji předem děkuji. A k čemu jsi mě vlastně svou fotkou donutil? Stáhnout textury zde a zde našich kolegů z flickru a použít je na fotografii. Také jsem tvou fotku lehce ořízl, abych odstranil zeď na pravé straně, přidal lehkou vinětu a pak už jsem si hrál jenom s křivkami. Také bych rád dodal, že se mi tvá fotka líbila ve stavu, v jakém jsi si přidal do odcloněno.com skupiny na flickru, ale mám pocit, že textury jí dodají na charakteru. Co myslíš?


 


 


 

Kamile, když jsem viděl tvou botu, říkal jsem si, že ta vypadla z nějaké filmové scény! Přidal jsem tedy dva černé pruhy a ořízl na 16:9. Do černobílé jsem ji převedl proto, že jsem měl pocit, že když vypustím barvy, příběhu tvé fotky to neublíží a naopak to zvýrazní tkaničky(super!), které perfektně vedou divákovo oko k botě.

 


 

  

 

Na závěr bych se vám všem chtěl omluvit, že jsem se posledních misí sám neúčastnil. Doufám, že mi moji absenci nemáte za zlé. Nicméně příští už si nenechám uniknout!

Moc vám všem děkuji za vaše fotografie a účast na našich foto misích. Ale také vám moc děkuji, že se podílíte na výběru fotografií v diskuzi na flickru. Každý návrh pečlivě zvažuji a třebaže mi usnadňujete práci s výběrem, hlavně jsem za návrhy rád proto, že tu nejsem sám a že i vy máte slovo. Chtěl bych, ale vaše názory slyšet více. Bylo by super, kdybyste mohli přidávat i komentáře zde na webu k tomu, co napíšu - ať už souhlasíte nebo ne, vážím si vašich pohledů na věc a nechci působit jako vševěd, poněvadž jím nejsem. Teda alespoň zatím! :)

A jaké že si dáme téma na příště? HRA STÍNŮ

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek.
Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

P.S. Doufám, že nikomu z vás nevadí, že vám tykám. Přijde mi, že tykaní odstraňuje zbytečnou strojenost, neosobnost a odtažitost. Nicméně pokud by to někomu vadilo, dejte mi prosím vědět.