FOTO MISE: V jednoduchosti je krása

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-flying

Abych nezapomněl, hned na začátek chci poděkovat všem z vás, kteří se zapojili do naší první FOTO MISE:
DĚKUJI VÁM! (téma příští foto mise najdete na konci tohoto článku)
  
Dnes poprvé a snad na dlouhou dobu se středa zde na odcloněno.com blogu o fotografování nejen pro fotografy stává dnem, kdy k sobě budeme upřímní. Ne proto, abychom si dokazovali, jací jsme kabrňáci, či jeden druhého napadali, ale budeme k sobě upřímní proto, abychom si vzájemně pomáhali zlepšit se ve focení. 

Ano, každý z nás má určitý pohled na svět, ovlivněn tím, co jsme prožili a nebo naopak neprožili. Buďme prosím k sobě přísní a k druhým velkorysí a mějme na paměti, že jsme tu od toho, abychom zažili něco příjemného, milého, obohacujícího, ... jinými slovy abychom tvořili stále lepší fotografie.
Dále bych rád předeslal, že pokud zde vystavím fotografie, které nahráváme do naší rozrůstající se skupiny na flickru a napíšu, že se mi tato fotografie líbí, nelíbí nebo že by se mi více líbila, kdyby byla jinak oříznutá, barevně upravená atp., je to jen a pouze můj názor, který se mnou můžete diskutovat. Každého vašeho názoru si cením a věřím, že i autoři dnešních fotografií budou také rádi, když jim řeknete, proč se vám jejich tvorba líbí a nebo nelíbí. 
Vybral jsem 7 fotek, které jste dle zadaného tématu "v jednoduchosti je krása" vyfotili a přidali do odcloněno.com skupiny na flickru, o kterých si myslím, že jsou dobrým ztvárněním daného tématu. Také jsem si dovolil některé z vybraných fotografií upravit a v mých očích je vylepšit. Věřím, že praktická demonstrace je lepší než dlouhosáhlé eseje vysvětlující alternativní řez, kontrast etc. Pokud jsem se rozhodl fotografii nějak pozměnit, uvádím můj pohled i originál.
Vaše fotografie nebyla vybrána pro dnešní shrnutí naší první foto mise? Nezoufejte, příště bude třeba vybrána právě ta vaše fotka. Navíc já, ale i ostatní fotografové v naší flickr skupině píšeme komentáře téměř ke všem fotografiím, které jsou do odcloněno.com na flickru přidány. Cože? Ještě jste se k nám nepřidali? Na nic nečekejte a přidejte se! Těšíme se na vás.

 

A nyní už konkrétně k fotografiím:
Nejvíce se mi líbila fotografie s názvem "the flying" od Romana Pastierika (je to ta první v tomto článku). Líbí se mi volba černobílého processingu, zvolený kontrast a také směr letu, který směřuje do jakéhosi neprozkoumaného prostoru. Mám rád fotografie, které mě donutí přemýšlet a tato je toho příkladem.

 

Fotografie fotografa jménem Matthew Skála zobrazující přírodu Kanady mě zaujala na první pohled svou jednoduchostí třebaže zobrazuje něco tak komplexního. V mžiku oka jsem klikal na fialovou hvězdičku a fotku jsem si přidal mezi mé oblíbené. 

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-canada


Fotografie autora vystupujícího pod jménem "indieego" s názvem MZA také zaujme na první pohled, nicméně si myslím stejně jako O.M.Photo, že by ji pomohl hlubší processing. Nejsem fandou přehnaných úprav ve photoshopu, ale tato fotografie by si, dle mého názoru, zasloužila větší péči. Připomíná mí budovu z filmů ztvárněných podle komiksů. Snímek jsem tedy ořízl, upravil kontrast, barvy a přidal lehkou vinětu.

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-comic-book-original

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-comic-book


Milé "ptace", musím říct, že jsi mě svou "copánkovou" fotografií opravdu dostala, čím více se na ni dívám, tím více se mi líbí. Super příklad jednoduchosti a krásy. Neustále přemýšlím nad tím, komu tento copánek teď chybí, jsou to tvoje vlasy, které sis ustřihla? Bravo! Fotce jsem si dovolil upravit kontrast tak, aby pozadí bylo celé bílé, protože ty tmavé rohy odváděly mou pozornost od copu a ven z fotografie.

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-copanek-original

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-copanek

A hle další fotografie od fotografky "ptace". :) Až teď jsem si všiml, že tě tu máme dvakrát. Zřejmě ti téma "v jednoduchosti je krása" sedlo, to mě těší. Dovolil jsem si upravit tvým lentilkám kontrast a lehce zvýšit saturaci barev. Mimochodem ten odraz lentilek na bíle ploše je super!

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-lentilky-original

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-lentilky


Na tuto fotku "Jardins du Luxembourg" od sylvaf jsem se musel zahledět na delší dobu. Abych byl upřímný, neměl jsem zpočátku tušení o čem fotka je a co jí chtěla autorka říct. Potom jsem si všiml ženy hrající si se svým dítětem jen tak na zemi a všech těch prázdných židlí a opět jsem začal vymýšlet možnosti toho, proč nesedí na židlích, ale právě na zemi a proč jsou ty židle prázdné a co by mohly symbolizovat.Myslím si, že by fotku bylo lepší oříznout a "zbavit" se tak těch listů nahoře, které mě osobně odváděly pozornost od toho důležitého na fotografii - žena, dítě, židle, téměř liduprázdno a velmi tichá a klidná atmosféra. "I love it!"

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-luxembourg-original

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-luxembourg


Zkušení uživatelé ví, že takováto fotografie "hazy afternoon" focená s odcloněným objektivem  Rudolfem Vlčkem je, na flickru velmi obvyklá, ale, jak věřím, právě pro její jednoduchost a krásu je tak populární. Jistě chápete, proč jsem musel vystavit fotku vytvořenou s odcloněným objektivem na odcloněno.com blogu. :) Nicméně ji uvádím i proto, že se mi líbí a perfektně zapadá do našeho tématu.

 

 

flickr-foto-mise-jednoduchost-krasa-bokeh

 

 Na návrh fotografa "hpnvsn" je téma příští foto mise: "Barvy podzimu".Zmocněte se jej, jak uznáte za vhodné, fantazii se zde meze nekladou. :)Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde.

P.S. Nezapomeňte se podělit o vaše názory! Nebojte se být součástí naší komunity! Foto mise nejsou jenom o tom, co si já myslím, ale hlavně o tom, co si myslíte vy. Ještě jedna věc: pokud napíšete, že se vám tato fotka líbí nebo nelíbí, napište, prosím, také proč, ať autor ví, na čem má zapracovat, nebo co udělal dobře.