FOTO MISE: Portrét

flickr-fotografovani-mise-portret-02

Za poslední týden se nám flickr skupina naplnila skvělými portréty a také se k nám připojili noví fotografové, což mě těší. Tentokrát bylo opravdu těžké vybrat fotografie pro dnešní článek. Nejradši bych je sem dal všechny.
Ještě teď jsem unešen portrétem Petra Vyšohlída - kompozice, černobílý post-processing, atmosféra, oblečení subjektu, černý pes, ... všechno do sebe skvěle zapadá. Petrova fotografie je mým vítězem.

Dále fotografie Rudolfa Vlčka zachycující potomka a jeho setkání s vodou. Přijde mi, že se Rudolfovi podařilo zmáčknout spoušť jeho foťáku v ten pravý okamžik a zachytit tak ten pravý výraz, který alespoň mě vede k zamyšlení nad různými verzemi toho, co malý "Dolfi junior" chce říct. Co myslíte, že říká? "Tati, ono je to mokrý!"? Napište, co vy vidíte!
Přemýšlel jsem, jak by fotka vypadala, kdyby byla světlejší, ale nakonec jsem usoudil, že expozice zvolená Rudolfem nepotřebuje úpravy a vystihuje charakter situace.

 

flickr-fotografovani-mise-portret-01

 

Martin Moucha a.k.a. Bzuk, který se k nám v tomto týdnu připojil (vítáme tě Martine), si myslím, obohatil naši "sbírku" fotografií lidí a jeho fotka zaujala nejenom mě. Moc se mi líbí zvolená kompozice, perspektiva a barevnost. Super netradiční fotka!

 

flickr-fotografovani-mise-portret-03

 

Následující fotku Ondřeje Machálka jsem nemohl opomenout! Sice mi přijde že spíše zobrazuje Linhofku, než nám všem známého Jiřího Havla, ale i právě proto jsem ji zařadil do dnešního výběru. Líbil se mi úhel pohledu, který Ondřej vnesl do tohoto tématu.

 

flickr-fotografovani-mise-portret-04

 

Nad zařazením této fotografie jsem chvíli váhal. Nerad propaguji kouření. Nicméně portrét je to velmi povedený jak technicky tak umělecky. Kouř činí subjekt na fotce velmi tajemným a rozhodně zaujme nejednoho diváka. Pavol Parikrupa - autor této fotografie je dalším z nových členů. Vítej mezi nás. :)

 

flickr-fotografovani-mise-portret-05

 

Jsem rád, že se mezi námi našli i tací, kteří si za svůj subjekt zvolili něco/něhoho jiného než člověka. Fotka pštrosa z dílny Richarda Konečného se mi líbí hlavně proto, že je kompozičně jednoduchá. I volba menší hloubky ostrosti tvořící jemné a nerušivé pozadí přispívá k vedení divákova oka tam, kam fotograf chce. Nicméně bych zvolil černobílé zpracování - mám pocit, že se pak více zaměřuji na pštrosa a barvy mi neodvádí pozornost jinam. Aneb jak jednou profesor Vojtěchovský zjednodušeně říkal: Pokud barva na fotografii nemá zásadní význam, konvertujte do Black & White.

 

flickr-fotografovani-mise-portret-07o

 

flickr-fotografovani-mise-portret-07

 

Fotky novorozeňat jsou vždy úžasně roztomilé. Moc se mi líbí práce fotografa "hpnvsn". Lehce jsem fotku zesvětlil pomocí křivek, což také zvýšilo saturaci barev. Přijde mi, že jelikož je tématem nový život, byla fotka příliš tmavá a takto mi přijde živější. Musím ale také podotknout, že fotograf velmi dobře zužitkoval natočení objektivu, čímž velmi dobře vede divákovo oko.

 

flickr-fotografovani-mise-portret-08o

 

flickr-fotografovani-mise-portret-08

 

Luciáš Jaroslava Pekárka je portrét, na který bych mohl koukat hodiny. Nevím proč, možná proto, že mi připomíná, že svět je plný nadějí a milých překvapení? Jaroslav prostě vytvořil krásný a pozitivní portrét. Nemyslíte? P.S. Skvělé světlo!

 

flickr-fotografovani-mise-portret-06

 

Téma příští foto mise (na návrh "hpnvsn") je to co občas zaznamenáváme během běžné chůze na ulici. Stylizace, kterou tězko vymyslíme, napíše jí život sám a my ji "zamzrazíme".
Dvěma slovy: "Paradoxy ulice"

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde.
Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

P.S. Nezapomeňte se podělit o vaše názory! Nebojte se být součástí naší komunity! Foto mise nejsou jenom o tom, co si já myslím, ale hlavně o tom, co si myslíte vy. Ještě jedna věc: pokud napíšete, že se vám tato fotka líbí nebo nelíbí, napište, prosím, také proč, ať autor ví, na čem má zapracovat, nebo co udělal dobře.