FOTO MISE: Barvy podzimu

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-07

Už je nás ve skupině na flickru 41 a tento týden se opět skupina hemžila novými fotografiemi, tentokrát na téma barvy podzimu. Když jsem sledoval jak nahráváte vaše fotografie do skupiny, nemohl jsem si nevšimnout fotografky "ptace", která se daného tématu zhostila na výbornou. Tomu říkám nasazení!

 

Třebaže jsem fotografie, které Petra alias "ptace" nahrála na flickr, lehce poupravil, musím říct, že ranní ptáče je "vítězkou" tohoto týdne. Petra je fotografka plných nápadů a já se nemůžu dočkat, až uvidím, co vymyslí příští týden. Z listu ve vzduchu jsem si dovolil udělat padající list a přidat tak dynamiku do fotografie. Druhou fotku jsem ořízl a pokusil se vytvořit jakýsi abstraktnější obraz. V obou případech jsem více saturoval barvy. Dnes jsem uvedl dokonce 3 fotografie z dílny fotografky Petry. Chtěl jsem vybrat jednu, ale nemohl jsem se rozhodnout, kterou a tak proč neuvést všechny tři, že?! (Vždy první fotka je originál a následující je moje představa.)

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-06

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-07

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-10

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-11

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-08

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-09

 

Nicméně "ptace" není jedinou osobou, která mě zaujala. Fotografie vás ostatních jsou také skvělé! Samozřejmě, že jsem čekal fotky stromů, listů, ... ale jsem rád, že například "hpnvsn" či Frankie přidali jejich fotografie, které jsou vcelku netradiční a minimálně mně rozšířili obzor. Mimochodem: poté, co jsem poprvé spatřil fotku s Mistrem Jodou, nemohl jsem se tak na pět minut přestat smát.

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-03

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-14

 

Golfový míč v podání Filipa Růžičky mě také velmi zaujal. Osobně mám ke golfu velmi dobrý vztah, ale nejen proto se mi Filipova fotka líbí. Fotka mě zaujala i proto, že hlavní téma bylo sice odsunuto do pozadí, nicméně neztratilo na významu. Podobně tak učinil Rudolf Vlček, jehož "filmová scéna" se očividně odehrává v podzimním období. Je plná napětí. Vyhraje auto nebo žena? Fotka má skvělé světlo a moc se mi líbí, že chodkyně je ve stínu a zároveň je osvětlena a také načasování je perfektní!

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-04

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-05

 

Moc se mi líbily i fotky Jaroslava Pekárka a Ondřeje Machálka. Jaroslavova hlavně díky barevné jednoduchosti a velmi klidné leč optimistické atmosféře (lehce jsem saturoval barvy). U Ondřejovy fotky jsem sám sebe velmi překvapil. Když jsem si ji prohlížel, neustále jsem si říkal: "Tahle fotka by byla super v černobílém provedení!" Tak já zadám téma Barvy podzimu a pak budu něčí fotku převádět do monotónu? A proč ne, že?! Třebaže tím fotografie nebude více sedět do našeho tématu, dle mého názoru to bude lepší fotka. Co myslíte?

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-12

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-13

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-01

 

flickr-foto-mise-barvy-podzimu-02

 

Téma příští foto mise je: "Portrét"
Zmocněte se jej, jak uznáte za vhodné. Nemusí jít pouze o portrét člověka, ale může to být portrét čehokoliv. Třeba uvidíme i portrét Rudolfova 2 letého sviště nebo malého juniora z rodiny "hpnvsn"? :)

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde.

 

P.S. Nezapomeňte se podělit o vaše názory! Nebojte se být součástí naší komunity! Foto mise nejsou jenom o tom, co si já myslím, ale hlavně o tom, co si myslíte vy. Ještě jedna věc: pokud napíšete, že se vám tato fotka líbí nebo nelíbí, napište, prosím, také proč, ať autor ví, na čem má zapracovat, nebo co udělal dobře.