Projekt THE BEST FOTO "THING"

 

Jednoho dne, na cestě po dálnici z Prahy na Brno mě z čista-jasna napadla otázka: Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?

“Z toho by mohl být jednou zajímavý projekt,” říkal jsem si a větu si zapsal do telefonu. Má mysl ji však nechtěla opustit a neustále se k ní celou cestu vracela. Nezbývalo mi tedy, než se po příjezdu do cíle dostat k solidnímu internetu a začít sepisovat jména fotografů a fotografek, jejichž tvorbu jsem tehdy obdivoval a jejichž kariéry mi byly inspirací. A nedlouho poté kontaktovat první z nich.

Svůj seznam jsem za uplynulé roky samozřejmě rozšiřoval a aktualizoval, a když se dnes čas od času podívám na list již publikovaných článků a odpovědí i na ty, které zveřejnění teprve čeká, dochází mi slova a mnohdy nemůžu uvěřit, do jaké míry se tento projekt rozrostl.

Jedna a pokaždé stejná otázka obklopena více než 140 unikátními radami, jak se stát lepším fotografkou/fotografem.

To je THE BEST FOTO “THING” - projekt, který by však nebyl ničím, kdyby se nesetkal s pozitivní odezvou nejen skvělých čtenářů, ale hlavně úžasně ochotných fotografek a fotografů, kteří, třebaže nemusí, se rádi dělí o svou lásku k fotce i za roky nabytou moudrost. Moc vám všem děkuji a vážím si, že můžeme společně po této cestě i nadále pokračovat...