Jmenuji se Michal Fanta...

 

Již v pěti letech jsem osvítil svůj první film a do dnešního dne si pamatuji všechny své první ztracené fotografie.

Do fotografování a o něco později i psaní jsem se ponořil během studia na vysoké škole. A třebaže nemůžu říct, že by mi bylo jedno, jestli o fotografování píši, nebo jestli fotím, jejich kombinace mě živí. A když říkám živí, nemluvím nutně o finanční stránce.

Asi si dokážete představit, že autorovi blogu s filozofií založenou na tvrzení, že i k tvorbě těch nejlepších fotografií není nutné nejlepšího vybavení, nezáleží na značkách, formátech a ani typech jeho fotoaparátů. A máte pravdu, téměř od každého mám něco ve skříni. A většinou s těmi nejobyčejnějšími přístroji se mi podařilo vytvořit fotografie, které jsem měl to štěstí zaslat lidem žijících v mnoha různých koutech našeho světa.

Mé představy a z nich plynoucí názory ovlivnila převážně moje rodina a mí přátelé. A to jak ti lepší, tak ti horší. A převážně díky nim jsem dnes člověkem, jakým jsem. Plným chyb, ale který se snaží být dnes o trochu menším blbcem, než byl včera.

Fotografování není jenom o fotoaparátu, objektivu, blesku, brašně apod., ale o člověku. Nevěříte? Dojděte se podívat do obchodu s fotografickým vybavením, kde na poličkách sedí černé, stříbrné, kovové, plastové, skleněné hračky za stovky tisíc korun. Dělají fotografie? :)

Můj osobní a občasně aktualizovaný blog a portfolio naleznete na michalfanta.com a můj pohled na fotografování tady na www.odcloneno.com.